У оквиру 67. Међународног сајма књига у Београду, представљена је нова књига писца, певача и композитора Владимира Ђурића Ђуре.
Књига Рок пантеон у издању Службеног гласника представљена је као друга страна рок феномена и уједно је последња од шест књига овог аутора која се бави популарном културом, а које је књижевни критичар Петар Арбутина на сајму описао као „шест књига које говоре о супкултурном животу који живимо“.
„Презадовољан сам што смо мисију, коју смо започели 2015/2116. године књигом Никола Тесла, успели да завршимо. Нема много књига о поп-култури. Оно мало што их има написали су лингвисти и социолози и то је стварно фантастично за читање, али ово је књига која припада лакшој литератури и која је погодна за све врсте читалаца“, истакао је Ђура.
Они су се у свом разговору дотакли и лепих 80-их и разлика између младости у том периоду и младости данас.
„Осамдесете су биле толико лепе јер је нама као генерацији било важно да дођемо до супкултурних података о животу. То време је заиста било драгоцено и захваљујући људима који пишу о њему, као што је Ђура, и онима који памте тај период, ово друштво још није потпуно пропало“, истакао је Арбутина.
Ђура се на то надовезао и истакао да младима данас то фали: „Хероји новог таласа, какве смо ми имали, преко су потребни младима данас. Потребно је да их подсетимо да постоји стварна стварност јер смо у доба короне видели колико људима није било добро када су се затворили у куће и колико им је потребан људски контакт. Младост 80-их не бих мењао за младост данас и сав интернет и друштвене мреже“, рекао је аутор. „Последње 24 године су ми као неки нови свет, а ја пишем књиге да подсетим људе да постоји неки стари свет са неким новим вредностима“, закључио је Владимир Ђурић Ђура.