Рођена 1963. у Бачкој Тополи. Дипломирала на Правном факултету у Новом Саду, 1985. и на Филозофском факултету у Новом Саду на групи за енглески језик и књижевност, 1986. Магистрирала на Правном факултету у Новом Саду 1989. одбранивши магистарски рад на тему „Стварна права странаца“. Такође је магистрирала и на Универзитету Корнел у Њујорку 1991. као Фулбрајтов стипендиста. Докторску дисертацију на тему: „Директна међународна надлежност судова у имовинскправним споровима у праву САД, ЕЕЗ и ЕФТА“, одбранила је на Правном факултету у Новом Саду 1994. За асистента Правног факултета у Новом Саду изабрана је 1986, за доцента 1995, за ванредног професора 2000. и за редовног професора 2005.
Држи наставу на основним академским студијама из наставног предмета Међународно приватно право општи и посебни део као и наставу на дипломским студијама из предмета Утоворно право међународне трговине, Судска заштита у Европској унији и Међународни судови и арбитраже.
Била је на студијским боравцима на Хашкој академији за међународно приватно право као стипендиста холандске владе 1987, на Академији за Европско право Европског института у Фиренци, као стипендиста Академије 2000, на Институту за међународно право Универзитета Џорџтаун у Вашингтону 1990, на Универзитету Корнел у Њујорку школске 1990/91. као Фулбрајтов стипендиста и на Лондонској школи за економију и политичке науке 2003. као стипендиста програма Чивнинг. Учествовала је као национални референт на Конгресу упоредног права у Бристолу 1998. Школске 2003/2004. боравила је као гостујући професор на Правном факултету у Бечу, на Правном факултету у Лувену и на Макс Планк институту за страно и међународно приватно право у Хамбургу. Школске 2004/2005. предавала је на постдипломским студијама правног факултета у Марибору и поново боравила као стипендиста Чивнинг програма на Лондонском факултету за економију и политичке науке. Од 2000. учествује као арбитар на међународном такмичењу Виљем Ц. Вис Арбитрејшн Мут у Бечу. Похађала је Међународну школу нуклеарног права у Монпељеу 2009. Проф. др Маја Станивуковић је била продекан Правног факултета у Новом Саду од новембра 2000. до септембра 2002. и шеф Катедре за међународно право и међународне односе од 1999. до 2002. Од 2001. до 2007. Била је руководилац последипломских студија Грађанско и привредно право Европске уније на енглеском језику. Од октобра 2009. је шеф Катедре за међународно право.
Арбитар је Спољнотрговинске арбитраже у Београду, Међународног арбитражног суда Међународне трговинске коморе у Паризу, Спољнотрговинске арбитраже Републике Српске у Бања Луци и Спољнотрговинске арбитраже при Привредној комори Словеније. Члан је Председништва Спољнотрговинске арбитраже у Београду у ширем саставу. Члан је Уређивачког одбора и главни саветник за израду речника „Евровок“ на српском језику. Члан је Европског покрета и Удружења за међународно право Србије. Била је члан радне групе за доношење Закона о арбитражи (2006). Била је члан делегације Републике Србије на 40. заседању УНЦИТРАЛ-а у Бечу 2007. Правни је консултант Међународне агенције за атомску енергију. Члан је редакција часописа Ревија за европско право, Арбитража, и Yugoslav Law/Droit yougoslave.
Област научног интересовања: међународна трговачка арбитража; међународно грађанско процесно право; међународна купопродаја; међународно приватно право Европске уније; међународноправни аспекти заштите потрошача.
Проф. др Маја Станивуковић је објавила 11 књига и преко 100 других научних и стручних радова.
Говори енглески и француски језик. Од 1988. је стални судски тумач за енглески језик при Окружном суду у Новом Саду.
ИЗВОР: Правни факултет Универзитета у Новом Саду