Награда Фондације „Миодраг Јовичић“ за најбоље урађен докторски рад из области уставног права и политичког система одбрањен у академској 2016/2017. и 2017/2018. години.
Право на мирно уживање имовине припада оним људским правима која гарантује Европска конвенција за заштиту људских права и основних слобода и несумњиво је једно од најважнијих права за човека, и једно од људских права за које се највише тражи заштита пред Европским судом за људска права. О томе говори и податак који је објавио сам Суд – од оснивања Суда до данас, узимајући у обзир све пресуде које је донео, 55% свих утврђених повреда права односи се на повреду права на правично суђење у разумном року (члан 6. Конвенције) или на повреду права на мирно уживање имовине (члан 1. Протокола 1 уз Конвенцију).
У овој монографији анализирана је пракса пред Европским судом за људска у којима су одговорне биле бивше Републике СФРЈ, а поводом кршења права на мирно уживање имовине. Ауторка је одабрала референтне случајеве у вези са тзв. старом девизном штедњом; одузимањем станарских права на становима у друштвеној својини, као и кућа и станова у приватној својини грађана; неизвршењем правоснажних судских одлука и одлука других домаћих судова; и пензијским и инвалидским осигурањем. Ауторка указује и на отворена питања и недоумице поводом појединих одлука Европског суда за људска права које су створиле сумње у његово правично одлучивање.
Душанка Комненић завршила је Правни факултет Универзитета у Београду, положила је државни испит и одбранила докторску дисертацију на Правном факултету Универзитета Унион. У току своје професионалне каријере обављала је различите послове, од 2015. руководилац је групе за правну подршку у Сектору за односе с јавношћу у Републичком фонду за пензијско и инвалидско осигурање. Изабрана је у научно звање доцента 2017.